Kompleksowa realizacja inwestycji. Od projektu wnętrz, projekt instalacji klimatyzacji i wentylacji po wykończenie pod klucz wraz z montażem kominka, klimatyzacji, rekuperatora. Wszystko pod jednym dachem dla Twojej wygody.

+48508020189 KONTAKT@HAPPYDOM.PL
Image11

Kominki

Zapewniamy w domu dobry klimat i świeże powietrze dzięki nowoczesnym instalacjom wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Jak działa montaż kominków w HappyDom?

Spotkanie

Ofertę przygotowujemy na bazie przesłanego projektu domu wraz ze zdjęciami lub po osobistym spotkaniu w miejscu inwestycji

Przedstawienie i omówienie oferty

Nasze oferty nie zawierają ukrytych kosztów i gwiazdek. Masz gwarancję uzyskania wszelkich wyjaśnień ze strony naszego przedstawiciela

Podpisanie umowy

Działamy legalnie, wystawiamy faktury

Wybór kominka

Nasi projektanci zaproponują najlepszy kominek dla Twoich potrzeb

Instalacja

Montaż samego wkładu z zabudową, wykończenie pod klucz czy obłożenie kamieniem? Wybór należy do Ciebie.

Ekologiczne palenie w kominku

Nauczymy Cię korzystać z kominka w sposób ekologiczny.

Chcesz otrzymać ofertę na montaż kominka?

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h

Montaż kominków gazowych i na drewno

Moda na kominki wciąż nie przemija. Wręcz przeciwnie, coraz więcej osób decyduje się na ten stylowy element w swoim domu. Nic dziwnego- dobrze dobrany potrafi nadać charakteru wnętrzu. Ponadto kominki stanowią stosunkowo tanie źródło dodatkowego ciepła w sezonie grzewczym. Jednak jak każde tego typu przedsięwzięcie, również montaż kominka powinien być wykonany przez fachowców, aby kominek był bezpieczny i cieszył oko.

Kominki na drewno, a gazowe – charakterystyka i różnice

Relaksują, ogrzewają, a na dodatek dobrze wyglądają. Jednak nie wszystkie są takie same. Obecnie rynek przepełniony jest ofertami producentów kominków trafiających w każdy gust. Zarówno kominek gazowy, jak i opalany drewnem zapewniają podobny stopień ogrzewania, choć różnią się od siebie. Kominek gazowy nie wymaga obsługi poza włączeniem i regulacją wielkości płomienia (co naturalnie nie jest możliwe przy kominkach na drewno). Ten drugi wymaga uzupełniania drewna oraz regularnego sprzątania w środku. Ma jednak istotną zaletę w postaci klimatu, który tworzą dźwięki trzaskających drewienek.

Indywidualna oferta na montaż kominka skrojona na Twoją miarę

Kominek w domu to dość poważna inwestycja, do której warto podejść poważnie. Jako doświadczona firma znamy doskonale potrzeby i oczekiwania klientów, jednak każdą ofertę, jaką przedstawiamy, opracowujemy indywidualnie, na podstawie informacji pozyskanych od Państwa. Wytyczne, które otrzymujemy, są dla nas kluczowe przy tworzeniu planu montażu kominka, gdyż wiemy, że warunkiem nadrzędnym jest satysfakcja klienta. Ta zaś wymaga projektu zgodnego z jego wizją. Dzięki naszemu indywidualnemu i nieszablonowemu podejściu zapewniamy rozsądny kompromis pomiędzy realizacją marzeń klientów a bezpieczeństwem i funkcjonalnością.

Wystarczy zostawić dane do kontaktu- odpowiemy w 24h!

Nasza praca to nasza pasja. Staramy się nieustannie oferować najwyższą jakość usług. Dlatego, jeśli wyrażą Państwo chęć, abyśmy przygotowali dla Państwa specjalny plan montażu kominka, my skontaktujemy się w ciągu doby. Po wstępnych rozmowach i ustaleniu priorytetów przystąpimy do działania, żeby zaoferować państwu ofertę możliwie najbliższą oczekiwań.

Poza kwestiami bezpieczeństwa, które są dla nas najważniejsze, zwracamy uwagę również na stronę estetyczną. Sprawimy, że kominek idealnie wkomponuje się w klimat pomieszczenia i będzie stanowił gustowne uzupełnienie wystroju, a przy okazji odpowiednio ogrzeje w zimne dni.

Jak przebiega montaż kominka?

Warto zaplanować go już na etapie budowy domu. Montaż kominka co prawda jest również możliwy w domu już użytkowanym, ale będzie wiązał się z bardziej radykalnymi zmianami. Aby kominek mógł stanąć w domu, potrzebny jest przewód dymowy oraz kratka wentylacyjna. Kiedy wszystkie wymagania techniczne zostaną spełnione, fachowiec może przejść do etapu wmurowania kominka. To również czynność wymagająca wiedzy i specjalistycznego podejścia, a wykonana powinna być z dużą precyzją. Na koniec przychodzi czas na ostatni- jak się często okazuje najdłuższy i najbardziej pracochłonny etap- czyli wykonanie obudowy i odpowiednie jej ozdobienie.

Na co warto zwrócić uwagę przy montażu kominka?

W procesie montowanie kominka kluczową rolę odgrywa jego lokalizacja. Jest to coś, co powinno być dokładnie przemyślane już na samym początku etapu planowania. Niestety, często wizja, z jaką klienci zgłaszają się po usługę, nie pokrywa się z tym, co realnie można wykonać, na co pozwalają warunki pomieszczenia i jego budowa. To niestety jedna z kwestii, w których warto zdać się na opinię fachowca, aby posiadanie kominka było bezpieczne i dawało oczekiwany komfort. Specjalista zaproponuje najlepsze miejsce dla ulokowania kominka, dzięki któremu ciepło, które emituje urządzenie, będzie rozchodziło się równomiernie po pomieszczeniu. Sprawdzi też położenie instalacji elektrycznych oraz grzewczych, gdyż ze względów bezpieczeństwa nie mogą się one znajdować pod kominkiem. Należy pamiętać o odpowiedniej termoizolacji kominka i upewnieniu się co do wytrzymałości stropu, na którym ma stanąć. Oczywiście, jeśli skorzystają Państwo z naszej usługi, tym wszystkim zajmą się doświadczeni fachowcy.

Bezwzględnie pamiętać należy, że wadliwe czy błędnie zainstalowane przyłącze kominkowe może prowadzić do wydostawania się dymu inną drogą niż przez komin, co stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia domowników. Aby instalacja była bezpieczna, musi być też odpowiednio chroniona przed ryzykiem powstania pożaru.

Na montażu nie poprzestajemy

W naszej firmie wiemy, że tylko w stu procentach kompletna usługa zagwarantuje pełną satysfakcję. Naszym klientom oferujemy również szkolenie z użytkowania kominka. Będą mogli Państwo nauczyć się obsługi i eksploatacji nowego kominka niezależnie od tego, czy mieli już państwo styczność z tą formą ogrzewania, czy będzie to Państwa pierwsze doświadczenie. Wytłumaczymy krok po kroku i odpowiemy na wszelkie pytania, aby nie pozostawić Państwa z żadnymi wątpliwościami. Nasi pracownicy przekażą wszystkie informacje niezbędne do tego, by cieszyć się sprawnym i ładnie wyglądającym kominkiem przez wiele lat.

Nie ma znaczenia czy zdecydują się Państwo na kominek gazowy, czy opalany drewnem. W każdym przypadku zadbamy o to, żeby efekt finalny dzięki profesjonalnie wykonanemu montażowi, był funkcjonalny i stanowił piękną ozdobę pomieszczenia.

Zobacz nasze realizacje